Czyste mleczko pszczele Dlaczego mleczko pszczele jest skuteczne?
Mleczko pszczele Działanie mleczka pszczelego Formularz zamówienia Opinie Koszty dostawy / zniżki Więcej o mleczku

Mleczko pszczele – Witaminowy koktajl

Kompozycja mleczka pszczelego zależy od licznych czynników. Wpływ ma na to pochodzenie, czas zbiorów, a także biologiczne właściwości pszczół. Możemy wyróżnić kilka podstawowych właściwości charakteryzujących mleczko.

Mleczko pszczele składa się w ok. 66% z wody, ok. 15% stanowią cukry – glukoza, fruktoza, sacharoza, maltoza itp. Około 13% to prolina, pozostałe ok. 6% składników wypełniają lipidy.

Ponadto w mleczku znajdują się różnorodne witaminy, najczęściej witaminy grupy B. Najbogatsze jest w wit. B5. Witamina ta jest odpowiedzialna za metabolizm komórek znajdujących się w mózgu, nerkach, wątrobie oraz mięśniach. Zawiera w niezwykle dużym stopniu składniki mineralne i pierwiastki śladowe takie jak: żelazo, miedź, wapń, fosfor, krzem, azot, chrom i siarka. Te ostatnie odgrywają fundamentalną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu, bowiem odpowiedzialne są za reakcje, które kierują metabolizem.

W mleczku znajdują się też składniki, które występują w bardzo małych ilościach, ale również są niezwykle ważne, ponieważ są to składniki antybakteryjne, antybiotykowe, hormony oraz substancje odpowiedzialne za rozwój organizmu.

Badanie specyficznych własności i składników mleczka pszczelego jest kontynouwane do dnia dzisiejszego.

Niedawno rosyjscy badacze odkryli, że mleczko zawiera również kwas rybonukleinowy i deoksyrybonukleinowy, które odgrywają kluczową rolę w budowie komórek ludzkiego organizmu.

Działanie mleczka pszczelego

Choć zawartość aminokwasów, witamin, pozostałych pierwiastków w mleczku pszczelim nie jest pokaźna, to z powodu ich jakości, odgrywają bardzo ważną rolę. Oprócz działania przeciwzapalnego i bakteriobójczego, mleczko pszczele ma jeszcze wiele innych właściwości.

Po pierwsze poprawia metabolizm i ogólny stan organizmu, dostarcza energii. Dzięki oddziaływaniu na przysadkę mózgową i nadnercza pomaga przezwyciężyć: stan depresji, bezsenność, wyczerpanie nerwowe i zmęczenie fizyczne.

W przypadku utraty apetytu, anemii, choroby, oraz w okresie rekonwalescencji, pomaga przybrać na wadze, nie tylko wzmacnia stan fizyczny, ale również zwiększa witalność, spowalnia proces starzenia organizmu i skóry.

Mleczko działa także wzmacniająco na serce – wzmacnia mięśnie, rozszerza żyły i wyrównuje w nich ciśnienie. Mleczko pszczele chroni wątrobę, a badania wykazują, że skuteczne jest także w przypadku wrzodu dwunastnicy.

Zapraszamy do odwiedzenia poniższych podstron:

Informacje o mleczkuOgólne i zarazem ciekawe informacje o mleczku pszczelim. Mleczko pszczele cenaZobacz opakowaniaNa tej stronie przedstawiamy, w jakich opakowaniach można zakupić mleczko pszczele.

Mleczko pszczele ceny

Mleczko pszczele Działanie mleczka pszczelego Ceny Opinie Koszty dostawy Zamówienie O nas
Wszelkie prawa zastrzezone © Mleczkopszczele.pl