Royal jelly mleczko pszczele Zasady stosowania mleczka pszczelego

Zastosowanie i dawkowanie mleczka pszczelego (również dla dzieci)

Mleczko pszczele nie jest pyszne, więc jeśli podczas spożywania wystąpi uczucie, że substancja, którą zakupiliście jest smaczna, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaliście oszukani. Mleczko pszczele nie jest słodkie, a raczej kwaskowate.

Mleczko pszczele – jak stosować?

Mleko pszczele zaleca się trzymać pod językiem do czasu całkowitego wchłonięcia. W ten sposób czynniki działające znajdujące się w mleczku, w maksymalnym stopniu dostaną się do organizmu. Czas wchłonięcia to ok. 5 minut.wchłonięcia to ok. 5 minut.

Mleczka pszczelego nie spożywajmy metalową łyżką, używajmy przedmiotu wykonanego z drewna lub tworzywa sztucznego, ponieważ mleczko pszczele zawiera dużo naturalnych kwasów

Czyste mleczko pszczele z miodem

Mleczko pszczele zastosowanieDzięki zawartości wit. B5 i kwasu 10HDA w mleczku pszczelim, cechuje się ono stosunkowo wysokim pH. Osoba która ma wrzody żołądka, niestrawność bądź inne choroby żołądkowe, nie może spożywać mleczka pszczelego.
Dla takich osób, które lubią miód, zaleca się mieszanie i spożywanie mleczka z miodem. Miód neutralizuje kwasowość mleczka. Ważne jest również, aby miód, który mieszamy z mleczkiem pszczelim, był czysty, bez środków chemicznych oraz dobrej jakości.

Mleczko pszczele – dawkowanie

Zaleca się mieszanie mleczka z miodem w proporcji 2:100.

Dwuprocentowemu stężeniu mleczka w miodzie odpowiadają następujące mieszanki:

100 g miodu 2 g mleczka pszczelego
250 g miodu 5 g mleczka pszczelego
500 g miodu 10 g mleczka pszczelego
1 kg miodu   20 g mleczka pszczelego
5 kg miodu   100 g mleczka pszczelego

Zalecenie: Mieszankę miodu z mleczkiem polecamy spożywać na czczo w ilości jednej łyżeczki codziennie rano. Spożywać je należy bardzo wolno, ponieważ enzymy ptialiny, znajdujące się w ślinie, pomagają rozpocząć proces trawienia i regulują zawartość kwasu.

Mleczko pszczele – zastosowanie z innymi produktami?

Jeśli nie chcemy spożywać mleczka w ten sposób, możemy również konsumować je mieszając z herbatą, kefirem czy twarogiem.

Mieszanina takich produktów pszczelich jak propolis, pyłek, miód i czyste mleczko pszczele jest prawdziwym naturalnym wzmacniaczem zarówno dla ciała jak i dla duszy.

Pyłek wzmacnia działanie mleczka oraz jego właściwości, zaleca się zatem spożywanie mleczka wraz z pyłkiem.

Bezpieczne spożywanie mleczka pszczelego

Mleczko pszczele zastosowanieMleczko pszczele można spożywać bez obaw o skutki ubocznych, nie koliduje ono z lekami. Jeśli jednocześnie stosujemy mleczko i leki, to mleczko pomoże skutecznie wchłonąć czynniki aktywne tabletek, wzmocni ich działanie.

Jeśli podejmiemy się kuracji z mleczkiem pszczelim, możemy być spokojni, bez obawy może je spożywać każdy - dzieci, kobiety w ciąży, młodzi, starsi

Mleczko pszczele ma dobry wpływ na wszystkich. Nie należy też bać się przedawkowania, ponieważ jego spożycie w dużej ilości nie jest szkodliwe. Produkt ten można podawać najmłodszym, szczególnie jeśli Wasze pociechy nieustannie walczą z infekcjami. Mleczko pszczele dla dzieci to najlepszy produkt wzmacniający ich odporność.

Mleczko pszczele a biegunka

Mleczko pszczele zastosowanieKiedy po raz pierwszy używasz mleczka, może zdarzyć się, że w pierwszych dniach Twoje samopoczucie ulegnie pogorszeniu, może wystąpić ból głowy. Wtedy nie należy odstawiać mleczka, ponieważ nieprzyjemny okres w większości przypadków trwa tylko kilka dni, po czym następuje szybka i wyraźna poprawa.

W początkowym okresie spożywania mleczka pszczelego może wystąpić łagodna biegunka, która jest naturalnym następstwem procesu oczyszczania, więc nie należy się tym martwić. Biegunka minie, gdy organizm oczyści się z toksyn, najczęściej trwa to około dwóch dni. Zwykła biegunka różni się od biegunek zakaźnych, nie przyczynia się do utraty znacznej ilości wody i nie jest bolesna. Dzienna porcja 2 g mleczka również może wywołać tymczasową biegunkę.

Mleczko pszczele z innymi produktami

Mleczko pszczele możemy spożywać jednocześnie z innymi naturalnymi substancjami odżywczymi, roślinami. W większości przypadków mleczko zwiększa skuteczność takich substancji jak: aloes, morwa indyjska, rokitnik, trawa pszeniczna, witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe omega-3 (wyciągi owocowe), spirulina – algi morskie, glukozamina, ostropest plamisty, echinacea, roślina maca, żeń-szeń, oliwa z liści, grejpfrut, herbatki ziołowe itp.

Przechowywanie mleczka pszczelego

Idealna temp. dla mleczka pszczelego to ok. 2 stopni Celcjusza, przechowujemy je w lodówce.

Zapraszamy do odwiedzenia poniższych podstron:

Informacje o mleczkuOgólne i zarazem ciekawe informacje o mleczku pszczelim. Pszczele mleczko cenyZobacz opakowaniaNa tej stronie przedstawiamy, w jakich opakowaniach można zakupić mleczko pszczele.

Mleczko pszczele cena