Mleczko Pszczele Jak stosować mleczko pszczele?

Dowiedz się więcej o mleczku pszczelim

Mleczko pszczele zużycieZalety wchłaniania podjęzykowego

Zalecany sposób spożycia mleczka pszczelego to wolne wchłanianie pod językiem. Należy rozumieć przez to, iż mleczko trzeba trzymać pod językiem, aż do całkowitego rozpuszczenia się i wchłonięcia. Przy takim stosowaniu szybko trafi do krwioobiegu. Natomiast w przypadku połknięcia, do organizmu trafi przez układ pokarmowy, co będzie skutkować wolniejszym wchłanianiem, zatem działanie również będzie opóźnione.

Tylna część języka jest grubsza, znajdują się tu kubki smakowe, za pomocą których rozpoznajemy smaki. Przednia część języka jest cieńsza i bardziej ruchliwa. Pod językiem znajdują się błony śluzowe, przez które mleczko dociera do naczyń włoskowatych, stamtąd do organizmu i w ten sposób możliwe jest szybkie działanie.

Smak mleczka pszczelego

Mleczko pszczele jest supelementem diety o lekko kwaśnym i gorzkim smaku. Jego smak zależy od rodzaju zbieranego pyłku czy też od położenia geograficznego, gdzie pszczoły zbierają miód. Nie można powiedzieć, że jest smaczne, ale też nie powoduje obrzydzenia ani odrzucenia.

Po kilku dniach przyzwyczajamy się do smaku. Być może to niewiarygodne, lecz mimo niezbyt przyjemnego smaku, po kilku dniach i tak chcemy je przyjmować.

Mieszanka mleczka pszczelego z miodem

Jak już wspomnieliśmy wartość pH mleczka jest bliska 4, więc całkiem wysoka, dlatego ci, którzy cierpią na problemy żołądkowe nie zawsze mogą je spożywać. Wskazane jest wtedy mieszanie mleczka z miodem. Miód jest znakomitym naturalnym środkiem konserwującym, który neutralizuje działanie kwasów mleczka. Mieszamy 470 g czystego miodu z 30 g mleczka i spożywamy każdego ranka na czczo.

W przypadku wysokiego ciśnienia krwi

W przypadku zmagań z wysokim ciśnieniem, spożywanie mleczka pszczelego wymaga ostrożności. Najpierw należy wyprobować je w małej ilości. Nie we wszystkich przypadkach u osób mających problem z wysokim ciśnieniem, wzmaga się to jeszcze bardziej, ale jeśli jesteśmy świadomi, że ciśnienie może nam bardzo podskoczyć, należy być bardzo ostrożnym.

Zapraszamy do odwiedzenia poniższych podstron:

Informacje o mleczkuOgólne i zarazem ciekawe informacje o mleczku pszczelim. mleczko pszczele cenaZobacz opakowaniaNa tej stronie przedstawiamy, w jakich opakowaniach można zakupić mleczko pszczele.

Mleczko pszczele cena